PENÍZE
do druhého dne
DISPONUJEME
autováhou
NEJVYŠŠÍ
ceny v okolí
Aktuální ceník

Výkup barevných kovů

Barevné kovy

Pod označením barevné kovy rozumíme neželezné kovy, které jsou nevyčerpatelnými zdroji surovin. Vznikají v přírodě složitými procesy miliony let, a proto je sběr a zpracování barevných kovů pro další výrobu důležitý a prospěšný. Mezi námi vykupované barevné kovy patří měď, mosaz, bronz, hliník, nerez, zinek a olovo.

Měď – je ušlechtilý kov, který má načervenalou barvu a je člověkem používána již od pravěku. Vyznačuje se dobrou tepelnou a elektrickou vodivostí a je odolná vůči korozi. Dnes se používá jako vodič elektrického proudu v motorech a generátorech, v klimatizační technice a vozidlech.

Mosaz – je používána již od starověku, byla velmi drahá a používala se na výrobu mincí a šperků. Způsobem jakým se mosaz vyrábí dnes, se ji podařilo vyrobit až v roce 1781, a to slitinou mědi a zinku. Díky dobré odolnosti proti povětrnosti je mosaz vhodná pro stavebnictví.

Bronz – je slitina mědi a cínu, případně i jiných kovů jako je hliník, olovo a další. Bronz a jeho vlastnosti byly objeveny již v pravěku. Objev bronzu znamenal velký technologický pokrok. Bronz se vyznačuje vyšší tvrdostí a dnes se používá jen pro speciální účely a v sochařství.

Hliník – je velmi lehký, stříbřitě šedý kov. Je velmi dobrým vodičem elektrického proudu. Díky své odolnosti a nízké hmotnosti se z jeho slitin vyrábějí např. mince nebo běžné kuchyňské nádobí a příbory. Ve stavebnictví se používají hliníkové profily, ze kterých se vyrábějí okna a dveře.

Nerez – jedná se o nerezavějící ocel, která se často označuje pouze historickou zkratkou – nerez. Díky svým vlastnostem se hodí pro použití v potravinářském a farmaceutickém průmyslu, ve zdravotnictví a domácnosti. Velmi dobře odolává vodě, vlhkosti a jedlým kyselinám.

Zinek – je měkký lehce tavitelný kov, používaný člověkem již od starověku. Je součástí různých slitin. Ze zinku se vyrábí některé části motorových karburátorů, kovové ozdoby, konve, vědra, vany, střešní okapy apod.

Olovo – je těžký toxický kov, znám lidstvu již od starověku. Olovo má velmi nízkou teplotu tání a je odolný vůči korozi. Olovo je používáno k výrobě akumulátorů, k výrobě krytů proti ionizujícímu záření a jako ochranný obal elektrických kabelů.

 

Výkup barevných kovů Praha 5 – Stodůlky. Czech Steel Service s.r.o.